Washingtoni izraeli követ: Az USA és Izrael egy hosszú távra szóló terven dolgozik a Gázai övezet számára
A palesztinoknak magukat kell kormányozniuk, de a Palesztin Hatóság a mostani formájában erre nem alkalmas – mondta Michael Herzog.
A palesztinoknak magukat kell kormányozniuk, de a Palesztin Hatóság a mostani formájában erre nem alkalmas – mondta Michael Herzog.
Továbbra is komoly ellentmondások terhelik az európai menekültpolitikát. Izrael és az Egyesült Államok érdekei nem mindenben egyeznek a válság rendezését illetően. Katonai értelemben nincs veszve minden Ukrajna számára. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Izrael hivatalosan 239 emberről beszél, akik a palesztin terrorszervezet fogságába kerültek október elején.
Az izraeli miniszterelnök azt is mondta a CNN-nek, hogy Washington kérése ellenére nem fog hosszabb, többnapos "humanitárius szüneteket" bevezetni, ha izraeli túszok "nagy csoportjai" kiszabadulnak.
Egyiptom felé menekülnek az oroszok. Eddig még csak hatvanan lépték át a határt Egyiptom felé, de ezren is távozhatnak.
A harcok jelenleg az Al-Shifa kórház körül zajlanak, itt nyitottak ki egy utat helyi idő szerint reggel kilenctől délután négyig.
Izrael folytatja a háborút, amelynek Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint két célja van: a Hamász "felszámolása" és a túszok kiszabadítása. A Hamász közben közölte, hogy felfüggeszti a túsztárgyalásokat az al-Shifa kórház ügyének izraeli kezelése miatt. A kórházból Netanjahu szerint a betegek szabadon távozhattak egy 8 órás időtartamra megnyitott evakuációs folyosón. Bár Ferenc pápa is tűzszünetet sürgetett, Izrael erre nem hajlandó. Percről-percre tudósításunk a háború híreiről.
Joáv Galant arra figyelmeztetett: ha provokálják őket, az végzetes hiba lesz.
Rendkívüli csúcstalálkozót tartott az Arab Liga és az Iszlám Együttműködés Szervezete, ahol Izrael háborúját a Hamász október eleji terrortámadása nyomán egyebek mellett barbár ostromnak, kollektív büntetésnek nevezték a résztvevők.
Két lovat próbál egyszerre megülni Orbán Viktor, aki a Türk Tanácsban támogatta azt az izraeli konfliktussal kapcsolatos állásfoglalást, amire az ENSZ-ben nemet mondott. A „keresztényvédő” magyar kormányfő az azeri elnöknek is elismerését fejezte ki a keresztény örmények kiűzéséért Karabahból.
A francia elnök szerint Izraelnek abba kell hagynia a Gázai övezet civil lakosságát érő bombatámadásokat. Az amerikai külügyminiszter is kevesli az izraeli lépéseket a civil áldozatok korlátozására. A háború legfontosabb hírei itt.
Az izraeli miniszterelnök szerint azok a bűntettek, amelyeket most a Hamász a Gázai övezetben visz véghez, holnap akár Párizsban, New Yorkban vagy bárhol máshol a világban megtörténhetnek.
Izrael az amerikai külügyminiszter, Antony Blinken is kevesli az izraeli lépéseket a civil áldozatok korlátozására a Gázai övezetben.
Az al-Shifa kórházat pénteken korábban tartós támadás érte, ahol közel 50 ezer ember próbál menedékhez jutni.
A Hamász és Izrael két túszszabadítási javaslatról tárgyal katari és amerikai közvetítéssel.
Egész Izrael egyként lép fel a túszok kiszabadításáért, az országot ellepik a Hamász által elhurcolt foglyokat bemutató fényképek, installációk, ami alighanem egyre nagyobb nyomást is jelent a kormányra és hatással lehet a háborúra is.
Egy hónappal az 1400 izraeli életét követelő Hamász-támadás után egy zártkörű vetítésen magyar újságíróknak is bemutatták a terroristákról és áldozataikról készült videófelvételeket. Izrael a családok engedélyével vetítette le a megrázó videókat, mert „a világnak tudnak kell, milyen emberekkel állnak szemben”. Ami történt, az pedig a nagykövet szerint nemcsak Izrael, hanem a Nyugat problémája is.
Egy ember meghalt, 28 másik pedig megsebesült a kórházra leadott mesterlövész-tűzben. A sebesültek többsége gyermek, közülük ketten válságos állapotban vannak.
Németországban nem ajánlott a zsidóknak a nyílt utcán hovatartozásukra utaló jeleket, Dávid-csillagot vagy kipát viselni. Közben a rendőrökkel is szembeszegülő muszlim tüntetők láttán sokakban alábbhagyott a „Wilkommenskultur". Franciaországban is sűrűsödnek az atrocitások, pár napja megkéseltek egy zsidó nőt, lakása ajtajára pedig horogkeresztet véstek. Tudósítóink jelentik.
Frei Tamás a legújabb könyvében azzal a gondolattal játszik el, hogy mi lenne, ha valakik megpróbálnák likvidálni az orosz elnököt. Kik és hogyan tervelnék ki az akciót? És milyen feladata lenne ebben André Calvinak, Frei visszatérő főhősének? A szerzőt a könyvről, annak egy elképzelt filmváltozatáról és arról is kérdeztük, hogy nem írna-e regényt az Orbán-rezsim lehetséges végéről is.